fotografia krajobrazowa | jaka lampa do canona? | Nissin Di622 Mark I | Nissin | lampa Nissin | opinia Nissin


>>>>>>>> powrót do spisu treści <<<<<<<<<

Lampa Nissin Di622 Mark I

zdjęcia pochodzą ze strony migomex.com.pl

Lampa błyskowa Nissin Speedlite Di622 jest przeznaczona do lustrzanek cyfrowych i aparatów cyfrowych posiadających gorącą stopkę, wyposażonych w najnowszą technologię sterowania błyskiem – TTL.

Po zamocowaniu lampy Di622 do aparatu prawie wszystkie funkcje lampy kontrolowane są przez automatykę aparatu. Lampa Di622 działa w automatyce ETTL i ETTL-II. Dzięki temu siła błysku jest zawsze automatycznie kontrolowana przez aparat i możliwe jest osiągnięcie optymalnej ekspozycji. Dodatkowo przy każdym ujęciu błysk można osłabić lub wzmocnić bez zmiany ekspozycji tła. Lampa ma obrotową głowicę, wysuwany odbłyśnik i panel rozpraszający.

Możliwe jest odchylenie głowicy w górę o kąt 45°>60°>75°>90° oraz jej obrócenie w lewo 30° > 60° > 90° lub w prawo 30° > 60° > 90° >120° > 150° > 180°. Ustawienie głowicy może być również mieszane (górno/boczne). Kiedy głowica jest odchylona, zoom lampy ustawia się automatycznie w pozycji odpowiadającą ogniskowej obiektywu 33mm (50mm w aparacie małoobrazkowym).

W niektórych sytuacjach np. dla uzyskania na zdjęciu określonego efektu może zajść konieczność zastosowania własnego ustawienia ekspozycji zamiast automatycznego. Lampę Di622 można przestawić na tryb nieautomatyczny i wybrać wymaganą moc błysku spośród sześciu poziomów. Przydaje się głównie gdy lampę stawiamy osobno na statywie.

Lampa Di622 posiada bezprzewodowy system zdalnego wyzwalania błysku jako lampa sterowana (slave) lub jako lampa sterująca (master). Faktycznie działa to dobrze. Ustawiamy lampę osobno na statywie. Po przytrzymaniu na 3 sekundy lampa przełącza się na tryb slave i możemy wyzwolić błysk za pomocą lampy wbudowanej w aparat.

Do zasilania lampy mogą być stosowane cztery baterie alkaliczne, akumulatory Ni-MH jak również baterie litowe typu AA. Lampa Di622 posiada funkcję oszczędzania enerii „double power off”. Po odpowiednim naładowaniu możemy spokojnie zrobić do 200-300 zdjęć. Testowałem lampę na ślubach i jest ok.

Lampa jest bardzo mocna. Jestem z niej bardzo zadowolony. Zachęcam do zakupu. Nadaje się głównie dla początkujących. Ma to wszystko co potrzeba i jest o połowę tańsza od Canona. Lampa nie posiada bezprzewodowego systemu wyzwalnia błysku. Nowy model Nissin DI622 Mark II ma wbudowaną obsługę bezprzewodową.

Zapraszam na stronę dystrybutora migomax

słowa kluczowe: fotografia krajobrazowa, pejzaż, krajobraz, krajobrazy, architektura, portret, Kraków, Warszawa, Dębica, góry, Tatry, lasy, zdjęcia, przyroda, zdjęcia krajobrazowe

Created by Webmaster 2009 | fotografia krajobrazowa | krajobrazy